Çim Biçme Makinesi Modelleri ve Fiyatları

Farklı iklimlerin bir arda görüldüğü nadir ülkelerden biri olan ülkemizin bir bölgesinde ilkbahar ayları hakim iken diğer bölgemizde kış ayları hakimdir. Fakat Mart ayı itibari ile bahar yüzünü göstermeye başlar ve zamanla bahçelerdeki otlar büyüyerek çim kesme vakitlerinin geldiğini belirtir.

 

Teknolojinin gelişmesi ile farklı yöntemlerin ve iş gücünün yerine çim biçme makinesi kullanımı yaygın olarak çiftçiler tarafından kullanılmaya başlamıştır. Çiftçilerin kısa sürede çok daha fazla iş yapmalarını sağlayan çim biçme makinesi yeşil alanların neredeyse tamamında kolay kullanım imkanı sağlamaktadır.
 

Çim biçme makineleri modellerini enerji sistemleri belirlemektedir. İki ana kategoride çim kesme motoru bulunmaktadır.
 

Elektrikli Çim Biçme Makinesi

Benzinli Çim Biçme Makinesi

 

Benzinli Çim Biçme Makinesi Kullanımı

Çim kesme makinesi kesinlikle yetkili servis tarafından kurulmalıdır. Aksi halde garanti sağlayıcı firma garanti sürecini başlatmamaktadır. Her ürünün kutusu içinde bir kullanma kılavuzu bulunmaktadır. Kullanım kılavuzunu uyulması gereklidir. Bu nedenle benzinli çim biçme makinesi ilk olarak servis eşliğinde çalıştırılmalıdır.

 

Bahçe bakımlarınızı kolaylıkla gerçekleştirebileceğiniz en iyi çim biçme makinesi modelleri kategorimizde beğeninize sunulmuştur. Profesyonel çözümler sunan elektrikli ve benzinli çim biçme makinesi modelleri ve özelliklerini kategorimizden inceleyebilirsiniz. En uygun çim biçme makinesi fiyatları ile satışa sunmuş olduğumuz en iyi çim biçme makinesi çeşitleri çimlerin biçilmesi ve düzenlenmesinde sıklıkla kullanılmaktadır. Çim olan alanlarını güzelleştirmek için kullanabileceğiniz çim biçme makinası modellerine Çiftlik Mağazam güvencesi ile sahip olabilirsiniz.

 

Çim Biçme Makinesi Nasıl Çalışır?
Çim biçme makinesi öncelikle çimli açık alana getirilerek alandaki büyük taşlar ile yabancı cisimler temizlenir. Çim biçme makinesi benzinli ise deposunda benzin ile yağın bulunduğundan emin olmanız gereklidir. Çim biçme makinenizde 4 zamanlı motor bulunuyorsa, yağ doldurma kapağını ya da seviye çubuğunu açarak yağı kontrol edebilirsiniz.

 

Çim biçme makinesinin 2 zamanlı moturu bulunuyorsa, benzindeki yağı doğru karıştırmanız gereklidir. Doğru yap türü benzinle motorunuz için uygun oranda karıştığından emin olmanız gereklidir.
 

Buji kontrol edilmelidir. motorun arkasına ya da yanına yapışan tek bir buji ucu, üzerine kauçuk kapak takılan kalın bir tel gibi görünen kablo motorun çalışmasını sağlamaktadır. Bu nedenle kablonun bujiye sıkıca takıldığından emin olmalısınız. Düzgün takılırsa, kauçuk hortum gibi görünecektir.


Benzinli bir modelin uzaklara taşınması kolay ve gücü yüksek olurken, elektrikli çim biçme makinesi bakımı ve kullanımı daha rahat olabilmektedir. 
Büyük arazi yapısında bir bahçenin biçimi benzinli motorlu çim biçme makinesi ile daha kolay ve ekonomik olacaktır.
 

Çim Biçme Makinesi Neden Çalışmıyor?
Marş motorunun sıkışıp sıkışmadığını kontrol edin. Marş, çim biçme makinesinin gövdesinden çıkan bir sapa sahip halattır. Bu zincirin anormal şekilde çekilmesi zorsa, bıçak sıkışabilir veya çim ile sıkışabilir. Bujiyi, lastik hortumun kafasını metal bağlantıdan yavaşça çekerek ayırın. Çim biçme makinesini yan çevirin ve keskin bıçaklara dikkat ederek çim biçme makinesindeki kalıntıları temizleyin.

 

Bunu yapmadan önce bujiyi çıkarmanız gerekir. Birkaç dakika sonra dumanın durduğundan emin olmak için izleyin. Acil durumlarda yangın söndürücü bulundurun. Çim biçme makineniz duman varsa ve çalışmıyorsa,mutlaka yetkili bir servise götürün. Çim biçme makinenizin bakıma ihtiyacı olabilir.
 

Tahliye kanalını temizleyin. Motor soğuduktan sonra, bujiyi ayırın ve bıçaklardaki ve tahliye kanalındaki (çim kırpıntılarının uçtuğu yerde) döküntüleri temizleyin. Çim biçme makinesi dumanlanıyorsa, hava filtresi tıkanmış veya bıçaklar bükülmüş olabilir. Bu sorunları çözmek için bir tamirciye başvurun.
 

Tıkanma riskini azaltmak için hava filtresi yıllık olarak değiştirilmelidir. Biçme sırasında güç kaybederseniz biçme makinesinin yüksekliğini değiştirin. Çim biçme makinenizi kullanırken ölürse, çok uzun çim biçiyor olabilirsiniz. Bu durumda, çim biçme makinenizin kesme yüksekliğini yükseltin. Her çim biçme makinesi farklı olduğundan bunu yapmak için kullanıcı kılavuzunuza bakınız.

 

Çim Biçme Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yaşam alanları içerisindeki bahçe gibi alanları güzelleştirirken kullanabileceğiniz çim biçme makinesi modellerini satın alırken birtakım hususları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Benzinli, elektrikli, akülü yahut mekanik çim biçme makinesi modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Hangisini seçeceğinize karar verirken, bahçenizin büyüklüğünü dikkate almalısınız. Makineyi ne sıklıkta kullanmanız gerekeceği de model ve marka seçiminizi etkileyecektir.  Sık sık çim biçmeniz gerekiyorsa, arızalı bir makineyle mahsur kalmamak için daha yüksek fiyatlı ancak güvenilir bir marka tercih edebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza en uygun seçimi yapmak için bizlerle iletişime geçebilir, en uygun çim biçme makinesi fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

 

Çim Biçme Makinesi Fiyatları

Çim biçme makinesi modelleri ile bahçe ve çim alanlarının rutin bakımını kolaylıkla yapılabilmektedir. Bahçesi olanlar, peyzaj işi ile uğraşanlar ve belediyeler, çim biçme makineleri yardımı ile çimleri düzgün ve estetik bir şekilde kesmektedirler. Çim biçme makinesi modelleri değişik tiplere ve özelliklere sahip olduğundan, çim biçme makinesi fiyatları da farklılık göstermektedir. Çim biçme makinesi fiyatları ürünlerin markasına, gücüne, kesim genişliğine, ilave özelliklere ve satıcıya bağlı olarak farklılaşmaktadır. En uygun çim biçme makinası fiyatları ile satışa sunmuş olduğumuz modeller arasından kullanmak istediğiniz bahçe alanına ve ihtiyaçlarınıza göre tercih yapabilirsiniz. En kaliteli ve en uygun elle itişli çim biçme makineleri, elektrikli çim biçme makineleri, akülü çim biçme makineleri ve benzinli çim biçme makineleri Çiftlik Mağazam’da.

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR