İshal Test Kiti


Hayvan yetiştiriciliğinde önemli bir sorun olan neonatal dönem hastalıkları ve bunların da başında buzağı ishalleri gelişme geriliği, ölümler ve tedavi masrafları nedeni ile ülkemizde ve dünyada önemli ekonomik yapıplara neden olmaktadır. Bu kayıpların, buzağı ishallerine neden olan etmelerin hızlı bir şekilde belirlenmesi ve etkili bir tedavi ile en aza indirileceği bilinmektedir.

 

Buzağılarda ishalin etyolojisinde paraziter etkenler, bakım, beslanme bozuklukları ve enzim noksanlıkları rol oynamaktadır. Yeni doğan hayvanların hastalıklara karşı savunma mekanizmaları gelişmemiştir. Bu nedenle de ishal test kiti kullanımı gereklidir.

 

Hayvanlarda görülen ishal durumlarında çabuk sonuç veren ishal test kiti tekniklerinin pratik teşhiste kullanılması yararlı olacaktır. Bu tür enfeksiyonların hızlı teşhisleri ölümleri azaltır, tedavi şansını arttırır ve hayvan yetiştiricilerini, buzağı, koyun ya da diğer hayvanların ölümlerinden dolayı oluşabilen ekonomik kayıplardan kurtaracaktır.

 

Neonatal dönemdeki ishalli hayvanlarda, ishalin en öenmli nedenlerinden olan rotavirüs, coronavirus, E.coli ve Cryptosporidium'un hızlı test kiti ile tespit edilmesi ve bu enteropatojenler ile serum IgA ve IgG düzeyleri arasındaki ilişkiyi belirlemek ve neonatal dönemde ölçülen serum immünoglobulinlerin belirlenmesi ile hayvanların yaşam kaliteleri hakkında bilgi vermek amacı ile yapılmıştır.

 

Buzağılarda yaşanan ishal hastalığının ayrıntılı şekilde teşhis edilebilmesi için Buzağı ishal test kiti çeşitleri kullanılmaktadır. İshale neden olan kaynakları ortandan kaldırabilmek için İshal testi, İshal kiti ve Hızlı test kitleri tercih edilmektedir. İshal test kiti ve Buzağı ishal test kiti çeşitleri en uygun Buzağı ishal test kiti fiyatları ile kategorimizde yer almaktadır. Buzağı ishalleri ve kuzu ishalleri hastalıkları için ishal test kiti çeşitlerini satın alabilirsiniz.