ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

İshal Test Kiti


Hayvan yetiştiriciliğinde önemli bir sorun olan neonatal dönem hastalıkları ve bunların da başında buzağı ishalleri gelişme geriliği, ölümler ve tedavi masrafları nedeni ile ülkemizde ve dünyada önemli ekonomik yapıplara neden olmaktadır. Bu kayıpların, buzağı ishallerine neden olan etmelerin hızlı bir şekilde belirlenmesi ve etkili bir tedavi ile en aza indirileceği bilinmektedir.

 

Buzağılarda ishalin etyolojisinde paraziter etkenler, bakım, beslanme bozuklukları ve enzim noksanlıkları rol oynamaktadır. Yeni doğan hayvanların hastalıklara karşı savunma mekanizmaları gelişmemiştir. Bu nedenle de ishal test kiti kullanımı gereklidir.

 

Hayvanlarda görülen ishal durumlarında çabuk sonuç veren ishal test kiti tekniklerinin pratik teşhiste kullanılması yararlı olacaktır. Bu tür enfeksiyonların hızlı teşhisleri ölümleri azaltır, tedavi şansını arttırır ve hayvan yetiştiricilerini, buzağı, koyun ya da diğer hayvanların ölümlerinden dolayı oluşabilen ekonomik kayıplardan kurtaracaktır.

 

Neonatal dönemdeki ishalli hayvanlarda, ishalin en öenmli nedenlerinden olan rotavirüs, coronavirus, E.coli ve Cryptosporidium'un hızlı test kiti ile tespit edilmesi ve bu enteropatojenler ile serum IgA ve IgG düzeyleri arasındaki ilişkiyi belirlemek ve neonatal dönemde ölçülen serum immünoglobulinlerin belirlenmesi ile hayvanların yaşam kaliteleri hakkında bilgi vermek amacı ile yapılmıştır.

 

Buzağılarda yaşanan ishal hastalığının ayrıntılı şekilde teşhis edilebilmesi için Buzağı ishal test kiti çeşitleri kullanılmaktadır. İshale neden olan kaynakları ortandan kaldırabilmek için İshal testi, İshal kiti ve Hızlı test kitleri tercih edilmektedir. İshal test kiti ve Buzağı ishal test kiti çeşitleri en uygun Buzağı ishal test kiti fiyatları ile kategorimizde yer almaktadır. Buzağı ishalleri ve kuzu ishalleri hastalıkları için ishal test kiti çeşitlerini satın alabilirsiniz.

 

İshal test kiti, buzağılarda sıklıkla görülen ishal hastalığının hızlıca teşhis edilmesini sağlamaktadır. Dünya genelindeki süt üreticileri için ekonomik zararın en önemli nedeni olan ishal hastalığının teşhisi için Bovid-5 ag ishal test kiti 10’lu modelini kullanabilirsiniz. Süt buzağılarında yaşanan ölümlerin %57’si ishal kaynaklıdır. İshal hastalığı buzağılarda fazla su kaybına yol açmaktadır. Ayrıca ishal hastalığı esnasında vücuttan giden sıvılar, buzağılar için gerekli besinlerin hayvandan uzaklaşmasına neden olmaktadır. Ekonomik kayıpları engellemek için buzağılar da yaşanabilecek ishal hastalığında, kesinlikle veteriner hekime danışmanız gerekmektedir.

 

Kategorimizden buzağı ishal hızlı test kitine, Bovid-5 ag test kiti çeşidine ve Bovid-5 ag ishal test kiti 10’lu modeline ulaşarak, en uygun buzağı ishal test kiti fiyatları ile sipariş verebilirsiniz.

 

Buzağı İshal Test Kiti Fiyatları

Buzağılarda ishale neden olan temel etkenlerin belirlenmesi için kullanılan ve hızlı tanı kitlerinden olan Buzağı ishal test kiti ürünleri genel olarak uygun fiyatlıdır. En uygun buzağı ishal test kiti fiyatları ile satın alabileceğiniz test kitleri sayesinde ishal etkenleri kolaylıkla tespit edilmektedir. Buzağı ishalleri özelikle doğum sonrasındaki ilk haftalarda ortaya çıkmakta olup pek çok olumsuz sonuçlara yol açmaktadır. Gelişim bozuklukları ya da ölümlerle ekonomik kayıplara yol açan buzağı ishalleri için Bovid-5 AG test kiti 10 lu ve diğer buzağı ishal test kiti çeşitleri kullanılmalıdır. Bovid-5 AG test kiti 10’lu en uygun Buzağı ishal test kiti fiyatları ile Çiftlik Mağazam’da.

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR