1 2 >

Budama Makası


El budayıcı olarak da bilinen budama makası, bitkilerin budanması için kullanılmaktadır. Bazen iki santimetreye kadar olan sert ağaç ve çalı dallarını budamak için kullanılır. Budama makası kısa saplıdır ve tek el ile çalışır. Kollar arasında bir yay, çenelerin kapatıldıktan sonra tekrar açılmasını sağlar.

 

Budama makası kullanılmadığı zaman çeneleri bir emniyet mandalı ya da tutamakları bir arada tutan halka ile kapatılabilir. Bazı tipler ise sadece sağ ya da sol el için tasarlanmıştır. Bazılarında sürtünmeyi azaltmak ve tekrarlayan kullanım esnasında el stresini en aza indirmek için döner bir sap bulunmaktadır.

 

Aynı zamanda teleskopik budama denilen uzun versiyonlar da bulunmaktadır. Bunlar uzun erişim için ayarlanabilir ve kulplar ile bıçaklar arasındaki bir teleskop direğinin içindeki bir çubuk sistemi aracılığı ile çalışır.

 

Budama Makası Fiyatları

Budama makası çeşitleri, kullanım alanlarına uygun olacak şekilde birbirinden farklı boyutlara ve özelliklere sahip şekilde üretim yapılmaktadır. En iyi budama makası modellerinde kullanılan malzeme kalitesi de farklılık göstermektedir.

 

Geniş çeşitliliğe sahip Budama makası modelleri, en uygun budama makası fiyatları ile kategorimizde satışa sunulmuştur. Budama makası fiyatları, ürünlerin markasına ve özelliklerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İhtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak büyük budama makası, dal budama makası ve şarjlı budama makası gibi en iyi budama makası modelleri arasından tercih yapabilirsiniz.