Budama Makası Modelleri ve Fiyatları

El budayıcı olarak da bilinen budama makası, bitkilerin budanması için kullanılmaktadır. Bazen iki santimetreye kadar olan sert ağaç ve çalı dallarını budamak için kullanılır. Budama makası kısa saplıdır ve tek el ile çalışır. Kollar arasında bir yay, çenelerin kapatıldıktan sonra tekrar açılmasını sağlar.

 

Budama makası kullanılmadığı zaman çeneleri bir emniyet mandalı ya da tutamakları bir arada tutan halka ile kapatılabilir. Bazı tipler ise sadece sağ ya da sol el için tasarlanmıştır. Bazılarında sürtünmeyi azaltmak ve tekrarlayan kullanım esnasında el stresini en aza indirmek için döner bir sap bulunmaktadır.

 

Aynı zamanda teleskopik budama denilen uzun versiyonlar da bulunmaktadır. Bunlar uzun erişim için ayarlanabilir ve kulplar ile bıçaklar arasındaki bir teleskop direğinin içindeki bir çubuk sistemi aracılığı ile çalışır.

 

Budama Makası Modelleri

Bitkiler ve ağaçlar düzenli ve eksiksiz bir bakıma ihtiyaç duyarlar. Bundan dolayı ağaçlardaki kuru ve yeşil dalların bazı kısımlarını rutin olarak doğru bir formda budamak gerekmektedir. Budama, ağaçların sağlığı, gelişim evrelerini tamamlayabilmesi ve gelişmesi için gerekli uygulamalardan bir tanesidir. Ayrıca ağaçların meyvesinin kaliteli olması ve miktarının da çok olması için budama işlemleri yapılmalıdır. Yapılacak olan tüm bu işlemler için budama makası modellerine başvurmak gerekmektedir.

 

Budama makası modelleri birbirinden farklı özelliklere ve tasarım ayrıntılarına sahiptir. Budama makası modellerinin fonksiyonel özellikleri son derece önemlidir. Kullanım amacının yanı sıra kullanıldığı alana göre ayrılan en iyi budama makası çeşitleri ekonomik fiyatları ile her bütçeye hitap etmektedir.

 

Ağaç ve bitkilerin bakımında gereksinim duyulanların giderilmesinin için şarjlı budama makası, ağaç budama makası ve yüksek dal budama makası gibi birbirinden farklı en kaliteli budama makası modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

 

En kaliteli budama makası modelleri arasından seçim yaparak budama işlemlerinizi sorunsuz ve rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

 

Budama Makası Fiyatları

Budama makası çeşitleri, kullanım alanlarına uygun olacak şekilde birbirinden farklı boyutlara ve özelliklere sahip şekilde üretim yapılmaktadır. En iyi budama makası modellerinde kullanılan malzeme kalitesi de farklılık göstermektedir.

 

Geniş çeşitliliğe sahip Budama makası modelleri, en uygun budama makası fiyatları ile kategorimizde satışa sunulmuştur. Budama makası fiyatları, ürünlerin markasına ve özelliklerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İhtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak büyük budama makası, dal budama makası ve şarjlı budama makası gibi en iyi budama makası modelleri arasından tercih yapabilirsiniz.

 

Budama Makaslarının Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Budama makasları satın alınmadan evvel taşımış olduğu özellikler detaylı şekilde incelenmelidir. Çünkü budama makası modelleri kullanılacak olan dallara göre uygun olmalıdır. Ağaçların veya bitkilerin kalınlıklarına göre budama makası kullanmak gerekmektedir.

 

Budama makasları plastik veya karbon kompozitör madde ile kaplı özellikleri ile uzun süreli kullanıma uygundur. Bu özellikteki budama makasları, soğuk alanlarda deforme olmadığı gibi elverişli şekilde kullanım imkanı sunmaktadır. Budama makası modellerinin dış bölümünde teknik kullanım ve özellikleri yazılı olmalıdır. Budama makasları yazılı olan özelliklerine göre satın alınmalıdır. Geleneksel özelliklere sahip budama makasları yatay hareketler esnasında kullanıcı için zorlayıcıdır. Bundan dolayı yatay eğimli budama makası modelleri fazlası ile kullanışlıdır. Budama makaslarında göbek cıvatası bulunmaktadır. Makaslardaki cıvata kolaylıkla ayarlandığı için çok kullanışlıdır. Budama makası tavsiye ettiğimiz modeller arasından seçim yapmak için kategorimizde en uygun budama makası fiyatları ile satışa sunmuş olduğumuz çeşitler arasından seçim yapabilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR