ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Altılı Karışım Çim Tohumu

Yaz kış yeşil kalabilme özelliğine sahip olan altılı karışım çim tohumu, spor alanları, parklar, villa bahçeleri ve her türlü yeşil alanda kullanıma uygundur. Çevre şartlarına mükemmel bir uyum gösterdiğinden en çok tercih edilen çim tohumlarından biridir.

 

Akdeniz ve Ege bölgelerinde tercih edilen altılı çim tohumu karışımı, yoğun kullanım ile sık biçime dayanıklıdır. Olumsuz hava koşulları ya da mantar hastalıklarına karşı toleransı fazlası ile yüksektir. Altı tür içeren karışım olan Agais, hızlı ve güçlü bir çıkış göstererek kısa sürede ekildiği alanı kaplama özelliğine sahiptir.

 

Kök gelişimi güçlü olan çim tohumu kuru ve tuzlu topraklara özel olarak üretilmiştir. Kök gelişimi yüksek olan altılı karışım çim tohumunda kadeşlenme özelliği de yüksek olduğundan hızlı çıkış gösterir.

 

6 karışım Ulusoy 6m Prestij çim tohumu özelliklerini kategorimizden detaylı şekilde inceleyebilirsiniz. Bakımı sorunlu alanlar için ideal olan, ekonomik çim tohumu karışım ile her zaman halı gibi bir çim alanına sahip olabilirsiniz. Toprak seçiciliği olmayan altılı karışım çim tohumu, yüksek verim sunduğu için her daim yeşildir.

 

6’lı Karışım Çim Tohumu Ekimi

Çim tohumu ekimi yapılacak bölge 10 ile 20 cm derinlik mesafesinde alt üst diğer bir ifade ile çapalama yapılarak güzelce havalandırılmalıdır. Bölge tırmık yardımı ile tefsiye edilerek düzeltilmelidir. Ayrıca alanda yer alan taş ve yabancı ot gibi şeyler temizlenmelidir. Toprağı silindir ya da düz bir materyal bastırdıktan sonra bölgeye 6’lı karışım çim tohumu serpilir. Tohumların üstü en fazla 0,5 cm kalınlığında kapak toprağı olarak bilinen steril elenmiş toprak ile kapama yapılır. Daha sonra bölgeyi yeniden silindir yahut düz materyal ile sıkıştırma yapılmalıdır. Böylelikle altılı çim karışımı iki tabaka arasında sıkıştırılır. Yağmurlama şeklinde sulama yaparak çim tohumu ekimi işlemini tamamlayabilirsiniz.

 

Az bakım isteyen çim karışımları arasındaki ürünümüz, en uygun 6’lı karışım çim tohumu fiyatı ile Çiftlik Mağazam da.

 

6’lı Karışım Çim Tohumu Fiyatı

En iyi çim tohumu karışımı çeşitleri arasındaki 6’lı Karışım Çim Tohumu, ekonomik 6’lı karışım çim tohumu fiyatı ile satışa sunulmuştur. Susuz ortama, tuzluluğa, çam altında yetişmeye ve basılmaya karşı dayanıklı Altılı karışım çim tohumu en uygun 6’lı karışım çim tohumu fiyatı ile Çiftlik Mağazam’da. Kelleşme yapmayan fazla bakım istemeyen 6 Karışım Çim Tohumu çeşidinin özelliklerini ve fiyatlarını incelemek için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR