ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Hayvan Metal Dedektörü


Hayvancılıkta önemli olan hayvan metal dedektörü, büyükbaş hayvanların çivi veya benzeri metal objeleri yutması durumunda, yabancı cismin yerinin tespit edilmesi için kullanılmı elzem olan bir üründür. Otobur grubu hayvanlar genellikle yedikleri gıda maddelerini çiğnemeden yuttuklarından ağızlarına aldıkları yabancı cisimleri çoğunlukla fark etmezler.


Veteriner hekimlerin kullandıkları veteriner metal dedektörü, sayesinde rumene düşen yabancı cisimlerin duruşunu, ebatını ve şeklini görmelerini sağlamaktadır. Müdahale edilmediği durumlarda ise hayvanın midesinde bulunan cisim mide duvarına, kalbe ve akciğere batabilir.


Hayvan metal dedektörü kullanımı çoğu zamanda batmış olan yabancı cisimlerin yerleri hakkında bilgi vererek teşhis ve tanıda veteriner hekimlerin büyük yardımcısı olmaktadır. 

Veteriner dedektör çeşitli modelleri olup satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik derinlik frekanslarıdır. Derinlik frekansı yüksek olan en iyi veteriner dedektör tercih edilerek derin dokulara kadar yabancı cisip tespiti yapılabilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR