ADET
₺550,00 KDV Dahil
₺600,00 KDV Dahil
%8 İndirim
%8İndirim
Ücretsiz Kargo
1

Çim Tohumu


Çim birçok amaç için kullanılmaktadır. Parklar, bahçeler ve çiftlikler gibi yoğun kullanıma maruz kalan alanlarda kullanılan çimler için çim tohumu kullanımı önerilmektedir. Çim tohumları, çimlendirilecek olan alanın çevresel koşullarına da bağlı olmaktadır.


Çim Gübresi Nasıl Seçilir?


Bitkilerin gübreyi alım zamanları toprağın sıcaklığına göre değişmektedir. Toprak sıcaklığı 15 derecenin altına indiğinde bitkinin azot alımı düşer bu nedenle daha çok fosfor ve potasyumlu gübreler tercih edilmektedir.


Çim Tohumu Ekimi Nasıl Yapılır?


Ekime hazır hale getirilen toprak tabakasının üzerine metre kareye 45-50 gr hesabı ile çim tohumu el ile ya da makine yardımıyla ekilir. Homojen bir ekim yapmak için tohum sahanın yarısına enlemesine, diğer yarısına da boylamasına ekilmelidir.


Çim tohumunun üzeri maksimum 2 cm kalınlığında en az bir yıl yanmış, elenen hayvansal gübre ya da torf ile kapatılmalıdır. Toprak yüzeyi silindir ile sıkıştırılmasının ardından sulamaya geçilir. Burda dikkat edilmesi gereken konu ise kapak olarak kullanılacak olan torfun tuzlu olmaması ve bitki besin maddeleri ile takviye edilmiş olmasıdır.