ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Çim Tohumu Çeşitleri ve Fiyatları

Çim çeşitleri birçok amaç için kullanılmaktadır. Parklar, bahçeler ve çiftlikler çim tohumlarının en sık kullanıldığı alanlar arasındadır. Bu gibi alanlar için kategorimizde yer alan çim tohumu çeşitlerinin kullanımını tavsiye ediyoruz. Çim tohumu çeşitleri, ekilecek ve yetiştirilecek alanın çevresel koşullarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

 

Çim Gübresi Nasıl Seçilir?

Bitkilerin gübreyi alım zamanları toprağın sıcaklığına göre değişmektedir. Toprağın sıcaklığı 15 derecenin altına düştüğü durumlarda bitkilerin azot alımı düşüş gösterir. Bu gibi nedenlerden dolayı daha çok fosfor ve potasyumlu çim gübresi çeşitleri tercih edilmektedir.

 

Çim Tohumu Ekim’i Nasıl Yapılır?

Çim tohumu ekimi için ilk etapta toprak tabakası hazır hale getirilmelidir. Uygun koşulların sağlandığı toprak tabakası üzerine m2’ye 45gr ile 50 gr arası çim tohumu ekilmelidir. Çim tohumu çeşitleri daha sonra el veya makine yardımı ile ekilmelidir. Çim tohumu ekimi homojen şekilde olması için tohum sahanın yarı alanına enlemesine, diğer yarısına da boylamasına ekim yapılmalıdır.

 

Çim tohumu ekimi yapıldıktan sonra toprak üzerine en fazla 2 cm kalınlığında minimum 1 yıl yanmış, elenen hayvansal gübresi veya torf dökülmelidir. Kaplama sonrası toprağın yüzeyi silindir ile sıkıştırılmalıdır. Bu uygulama sonrası toprak sulamaya geçilir. Burada göz önünde bulundurulması gerek husus ise kapak olarak kullanılacak olan torfun tuzlu olmamasıdır. Ayrıca kullanılacak torfun bitki besin maddeleri ile takviye edilmiş olması da gerekmektedir.

 

Çim Tohumu Çeşitleri Nelerdir?

İnsanların doğadan kopmaması ve sağlıklı alanlar için sıklıkla kullanılan çim tohumu çeşitleri son derece önemlidir. Çimlerin güzel ve etkili sonuç vermesi için kullanabileceğiniz verimli ve kaliteli çim tohumu çeşitleri yaygın ürün yelpazesi ile Çiftlik Mağazam da.

 

Çim tohumu çeşitleri ve özellikleri ürünlerin cinsine göre farklılık göstermektedir. En doğru çim tohumu çeşitlerini satın almak ve Çim tohumu modelleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için bizlerle iletişim kurabilirsiniz. İyi performans gösteren Çim tohumu 10 kg, 6’lı çim tohumu çeşitleri ve diğer çim tohumu çeşitleri en ucuz çim tohumu fiyatları ile Çiftlik Mağazam da. Çim tohumu çeşitleri için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. Farklı markalar tarafından üretilmiş olan çim tohumu modellerinin özelliklerini inceleyerek yetiştirmek istediklerinizi hemen sipariş verebilirsiniz.

 

Çim Tohumu Fiyatları, kullanım alanına ve tohumun türüne göre değişmektedir. Çim tohumu fiyatları ürünler kilosuna, yapısına ve daha birçok özelliğine göre farklılık göstermektedir. Bütçenize en uygun fiyat seçeneğine sahip çim tohumunu satın almak için kategorimizi detaylı şekilde inceleyebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR