ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

İki Zamanlı Tırpan Modelleri ve Fiyatları

İçten yanmalı bir motor tipi olan iki zamanlı tırpan, yaygın olarak kullanılan dört zamanlı tırpandan farklıdır. Pistonun lineer hareketlerinde 4 yerine 2 stroka sahiptir. Ancak bu iki strokta, dört zamanlı motorda oluşan emme, sıkıştırma, yanma ve egzoz meydana gelir.

 

Dört zamanlı tırpana göre iki zamanlı tırpan daha basit ve az maliyetlidir. Soğuk havalarda daha kolay çalışmaktadır. Yakıt karışımının bir kısmı yanmadan egzoz gazı ile atıldığından çevre ile yakıt ekonomisi konularında çok başarılı değildir. Genellikle küçük yapıdaki tırpanlar iki zamanlı tırpan olarak kullanılmaktadır. 

 

Yan Tip İki Zamanlı Tırpan Fiyatları

İki zamanlı tırpan modelleri, bahçe uygulamaları esnasında, özellikle büyük alanlardaki ot ve yabani otları kesmek için kullanılan cihazlardır. İki zamanlı tırpan fiyatları pek çok etkene göre farklılık göstermektedir. Ürünlerin markası, modeli, motoru, malzeme kalitesi ve özellikleri iki zamanlı tırpan fiyatlarının değişmesinde etkili olmaktadır.

 

Ürünlerin markası fiyatlara etki eden en önemli unsurdur. Popüler ve ünlü markalar tarafından üretilmiş olan iki zamanlı tırpanlar, bilinmedik diğer markalar kıyasla daha yüksek fiyatlı olmaktadır. Popüler markaların sağlamış olduğu garanti, servis hizmetleri ve yedek parça bulunabilirliği iki zamanlı tırpan fiyatlarının artmasına neden olmaktadır. Motorun silindir hacmi de iki zamanlı tırpanın fiyatını doğrudan etkilemektedir. Daha güçlü motorlar daha yüksek fiyatlara sahipken, düşük motorlara sahip iki zamanlı tırpanlar daha uygun fiyatlıdır. Paslanmaz çelik bıçaklı ya da alüminyum gövdeli iki zamanlı tırpanlar, kaliteli ve daha dayanıklı olduğu için fiyatı daha yüksektir. Ayarlanabilir sap uzunluğu, ergonomik tasarım, anti vibrasyon teknolojisi gibi ekstra özellikler taşıyan tırpanlar da kullanılan ek özellikler, konfor ve kullanım kolaylığı sağladığı için fiyatların değişmesine de yol açmaktadır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR