ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Dekanjelatör

Veteriner hekim ve teknisyenler tarafından uzun yıllardır kullanılan dekanjelatör, sıcak ya da ılık suda dondurulmuş hayvan spermasının kısa süre içerisinde çözdürülmesi işlemini yapan cihazdır.

 

Plastik bir yapının içerisinde bulunan rezistans sayesinde, sensör aracılığı ile suyun derecesini satbil tutan dekanjelatör içerisinde ısı koruyucu özel yansıtma camlarda bulunmaktadır. Suni tohumlama işlemini kısa surede yapmanızı sağlayan dekanjelatör, farklı suni tohumlamalar için de zaman kazandıracaktır.

 

Dekanjelatör Nedir?

Tohumlama amacı ile uygun şartlar altında dondurulmuş spermayı, yine uygun şartlarda çözmek için kullanılan cihazlara Dekanjelatör denilmektedir. Sperma çözücü olarak bilinen Dekanjelatör modellerini kullanırken birtakım hususlara dikkat etmek gerekmektedir. Veteriner sperma çözücü modelleri, Cito Dekanjelatör modelleri ve Minitube Dekanjelatör modelleri en uygun Dekanjelatör fiyatları ile kategorimizde sizleri beklemektedir.

 

Tohumlama uygulamalarının başarılı ve hızlı bir biçimde tamamlanmasına destek olan aletler Dekanjelatör ismi ile bilinmektedir. Tohumlama işlemleri esnasında yardımcı olan ve sıkça kullanılan Dekanjelatörler sıklıkla tercih edilmektedir. Dekanjelatör sperma çözücüdür. İlk üretilen suni tohumlama makinalarından olan Veteriner Dekanjelatör modelleri, en uygun Dekanjelatör Fiyat seçeneği ile Çiftlik Mağazam’da.

 

Dekanjelatör Fiyat

Dekanjelatör fiyatları ürünleri üreten markalara göre değişmektedir. Dekanjelatör modellerinin ürün özellikleri de Dekanjelatör fiyatlarına etki etmektedir. Cıto Thaw ve Minitube gibi markalar tarafından üretilmiş olan ürünler en uygun fiyatlarla kategorimizde sizleri beklemektedir. Dekanjelatör fiyatlarını ve özelliklerini detaylı şekilde inceleyerek avantajlı fiyatlarımızdan hemen yararlanabilirsiniz.

 

Dekanjelatör Nasıl Kullanılır?

Dekanjelatör, suni tohumlama işlemlerinin yapıldığı alanlarda veteriner hekimler tarafından kullanılan cihazlardan bir tanesidir. Suni tohumlama için kullanılan spermanın payetinden çözülerek dökülmesini sağlayan Dekanjelatörlerin kullanımı çok kolaydır. Dekanjelatör kullanımı aşağıdaki gibidir.

 

İlk adım olarak, dekanjelatör temiz bir çalışma alanına yerleştirilmelidir. Daha sonra ise dekanjelatör üzerindeki kapaklar açılmalıdır.

 

Dekanjelatör içerisinde yer alan payet çıkartılmalıdır. Payet, spermanın muhafaza edildiği tüp şeklindeki küçük alettir.

 

Payeti dikkatli bir biçimde açın ve içinde bulunan spermayı dökün. Yapılacak olan bu uygulama esnasında çalışılacak olan ortam kesinlikle hijyenik olmalıdır.

 

Spermanın dökülmesi tamamlandıktan sonra, payet temiz su ya da özel bir temizleme solüsyonu ile yıkanmalıdır. Yıkama işlemi, payetin yeniden kullanılabilmesi için önemlidir. Yıkama bitikten sonra, payet yeniden çıkartılmış olduğu dekanjelatör içine yerleştirerek kapak kapatılmalıdır.

 

Dekanjelatör steril olarak saklanmalıdır. Cihazın temiz ve hijyenik kalması adına bu işlem kesinlikle gerekmektedir.

 

Dekanjelatör Ne İşe Yarar?

Hayvanlardaki üreme muayeneleri ve tedavileri için veteriner hekimler tarafından kullanılan tıbbi cihazlardan olan dekanjelatörler, tohumlama işlemlerinin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır. Sperma çözücü dekanjelatör modelleri, suni tohumlama uygulamalarında sperm örneklerini işlemek ve depolamak için de kullanılmaktadır. Hem başarılı hem de hızlı suni tohumlama işlemleri ile hayvanlardaki üreme performansına katkı sağlayan dekanjelatör modelleri için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR