ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Beşli Karışım Çim Tohumu

Kentsel peyzaj, park ve bahçeler için tasarlanmış harika bir çim karışımı olan beşli çim tohumu susuzluğa dayanıklılığı fazlası ile yüksektir. Beşli karışım çim tohumu, düzensiz sulama durumlarında avantajlıdır. Tuzlu ve kaliteli su kullanılması durumunda bakımsız topraklarda performansı harikadır.
 

Beşli karışım çim tohumu, rakımı yüksek ve serin bölgelerde kullanıma uygun bir karışımdır. Tüm çim tesisleri, halı sahası, çiftlik gibi yerlerde kullanıma uygundur. Ev ile bahçe uygulamalarında dümdüz sık, yeşil bir halı görüntüsü verir.
 

Yaz kış narin ve yeşil görünen beşli karışım çim tohumu, iyi bakım şartları olan kaliteli topraklarda, serin bölgelerde rakımı yüksek her çim alanında çok iyi sonuçlar veriri. Uygun kalitede toprak ile sulama suyu ister.

Beşli Karışım Çim Tohumu İçindekiler
 

  • %20 Lolium perene
  • %20 Lolium perene “protege”
  • %25 Festuca rubra rubra “corail” ve “gondolin”
  • %10 Poa pratensis “brooklawn” tohumları bulunmaktadır. Tüm karışımlarda yabancı tohum oranı %1’den azdır.

Yaz kış yeşil karışım olduğundan kısa biçilmeye uygun olan beşli çim tohumu karışımı, serin ikilim şartlarına ve çiğnenmeye dayanıklıdır. İyi kalitede toprak ile sulama istediğinden halı sahalarının çimlendirilmesinde sıklıkla kullanılan bir karışımdır. Rakımı yüksek, serin bölgelerde ve sahilden uzak olacak şekilde kullanıma uygundur. Orta ile ince dokulu olduğundan orta bakım ister.