₺48,00 KDV Dahil
₺55,90 KDV Dahil
₺28,50 KDV Dahil
₺35,00 KDV Dahil
₺315,00 KDV Dahil
₺420,00 KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
₺325,00 KDV Dahil
₺395,00 KDV Dahil
₺890,00 KDV Dahil
₺950,00 KDV Dahil
%6 İndirim
%6İndirim
Ücretsiz Kargo
₺258,75 KDV Dahil
₺339,25 KDV Dahil
₺19,50 KDV Dahil
₺34,14 KDV Dahil
₺29,90 KDV Dahil
₺34,14 KDV Dahil
₺11,90 KDV Dahil
₺14,88 KDV Dahil
₺7,99 KDV Dahil
₺11,61 KDV Dahil
₺19,90 KDV Dahil
₺24,79 KDV Dahil
₺14,75 KDV Dahil
₺18,59 KDV Dahil
₺14,90 KDV Dahil
₺22,35 KDV Dahil
₺18,41 KDV Dahil
₺25,91 KDV Dahil
1 2 >

Buzağı Bakımı

Buzağı bakımı ve kuzu yetiştiriciliğinde karlılığı etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bunun için döl verimini yükseltmek amacıyla kültür ırkları ile melezlemeler yapılmaktadır. Böylelikle döl verimi yüksek tip veya ırklar oluşturulmaktadır.

 

Ana sütünün yeterli olmadığı durumlarda bazı buzağı ve kuzu ölümleri olabilmektedir. Açlık ve analık özelliğinin iyi olmamasına bağlı hayvan ölümlerini azaltmak için yapay büyütme gündeme gelmektedir.

 

Çiftliklerde buzağıların anasız bakılarak büyütülmelerine karar verilebilir. Bu durumda yetiştiriciler ilk olarak buzağı bakımı için gerekli olan emzik ya da biberonlar arasından seçim yapmalıdır.

 

Hayvan işletmeciliğinin ana gelirlerinden biride buzağı bakımı olmuştur. Buzağılar işletmeler ve Ülkemiz hayvancılığı için çok önem arz etmektedir. Doğumundan önce bakıma ihtiyacı olan buzağıların yetersiz bakılmaları durumunda ciddi sorunlar oluşmaktadır.

 

Doğum sonrasında ağız sütünü yeteri kadar alamayan buzağılarda bağışıklık sistemi hastalıkları gözlemlenmektedir. Buzağı bakımı ürünleri arasındaki süt içirme aparatlarının hepsi daha sağlıklı buzağı gelişimi için fazlası ile önemlidir.

 

Buzağı bakım ve beslenmesi için kullanabileceğiniz buzağı bakım ürünleri yaygın ürün yelpazesi ile kategorimizde sizleri beklemektedir. Yeni doğmuş veya doğacak yavruların bakımında ve beslenmesinde kullanabileceğiniz buzağı bakım ürünleri hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmak için ürün görsellerini tıklayabilirsiniz. Buzağıların hayatta kalma şansını artırırken hızlı gelişmesinde katkı sağlayan buzağı bakım ürünleri hayvanların gelişiminde etkin rol üstlenmektedir. İşletmelerin hedef etmiş başarıya ulaşabilmesi için buzağıların bakım ve beslenmesinde kullanabileceği çeşitler en uygun fiyatla Çiftlik Mağazam da.

 

Buzağı Bakım ve Beslenmesi

Buzağı bakım ve beslenmesi için kullanabileceğiniz ürünler ekonomik fiyata sahiptir. Buzağı döneminde beslenme için kullanabileceğiz, buzağı bakımı ürünleri fiyatları, ürünlerin markasına ve özelliklerine göre değişmektedir. Yeni doğan buzağı bakımı için kullanabileceğiniz ürünleri en uygun fiyatla satın alarak, buzağıların bakımı ve beslenmesi için uygun koşulları sağlayabilirsiniz.

 

Buzağı Döneminde Beslenme

Sürünün gelecekteki sağlığını ve verimini başarılı şekilde sağlamak için buzağı yetiştirirken dikkate alınması gereken birkaç temel faktör vardır. Buzağıların bakımı ve beslenmesi alanında istenilen başarı düzeyine ulaşılabilmesi için buzağıların bu kritik dönemde iyi bakılması ve uygun şekilde beslenmesi gerekir. Buzağıların bakım ve beslenmesi sırasında rahatlıkla kullanabileceğiniz buzağı bakımı ürünleri hakkında bilgi sahibi olmak ve ihtiyaçlarınızı satın almak için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Buzağı Bakım Ürünleri Nelerdir?

Buzağı bakım ürünleri farklılık göstermekle birlikte çeşitlilik göstermektedir. Meme emziği, buzağı biberonu, süt emzirme kovası, süt içirme kabı, buzağı yemi ve sıcaklık kontrolü için buzağı battaniyesi gibi ürünler buzağı bakım ürünleri arasındadır. Buzağılardaki enfeksiyonu engellemek için dezenfektanlar, bağırsak sağlığını desteklemek için probiyotikler, buzağı beslenmesi için vitaminler ve mineraller içeren mamalarda buzağı bakım ürünleri çeşitlerindendir. Belirtmiş olduğumuz ve daha fazla buzağı bakım ürünleri için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Buzağı Bakımı Nasıl Yapılır?

Buzağı bakımı, doğum sonrası başlayan ve hayvanın yetişkinliğe geçişine kadar devam eden sürenin tamamını kapsamaktadır. Buzağı bakım süreci içerisinde buzağının sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi için beslenme, hijyen ve barınak gibi faktörler çok önemlidir. Buzağı doğar doğmaz, bakımı yapıldıktan sonra ilk öncelikle anne sütü olan kolostrumdan beslenmelidir. Çünkü kolostrum, buzağının bağışıklık sistemini güçlü kılacak ve hayatta kalmasını sağlayacak olan önemli besinleri ve antikorları barındırmaktadır. Kısacası buzağılar ilk haftalarda genel olarak sadece anne sütü ile beslenir. Anne sütü sonrasında buzağılara, sütle besleme ya da süt yerine geçen ürünlerle besleme yapılabilir. Yeni doğmuş buzağılar tam yağlı sütten, yağsız süte, ekşitilmiş ağız sütünden süt ikame yemlerine kadar farklı süt türleri ile beslenebilmektedir. Antibiyotikli sütler de buzağıları beslemek için uygundur. Buzağılar 2-3 haftalık olduğunda ise kaba yemlere başlamalı ve 8-10 haftalık olduklarında tamamen sütten kesilmelidirler. Barınak ve rutin veteriner kontrolü de buzağı bakımı için dikkat edilmesi gereken unsurlardır. Buzağı bakımı, sağlıklı bir hayvan popülasyonunu ve sürünün genel verimliliğini artırmak için önemlidir.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR