Kuzu ve Oğlak Emzirme Kovası 3 Emzikli
Kuzu ve Oğlak Emzirme Kovası 3 Emzikli

Kuzu ve Oğlak Emzirme Kovası 3 Emzikli

Marka : Diğer
İndirim Oranı : %13 İndirim
Fiyat : ₺142,30(KDV Dahil)
İndirimli : ₺123,74(KDV Dahil)

Kuzu Emzirme Kovası 3 lü  kuzu veya oğlakları aynı anda emzirebilme özelliğine sahip, kuzu oğlak süt emzirme kovasıdır. Daha çok İkizlik ve üçüzlük durumunda, koyun ve keçilerin sütlerinin yetmediği durumlarda veya bir şekilde annesindne ayrılmak zorunda kalan kuzu ve oğlaklarda bir zorunluluk haline gelen oğlak kuzu emzirme kovası, damızlık küçükbaş hayvancılıkta ağılların kıymetli bir demirbaşıdır.

Kuzular ve oğlaklar hem küçük yapılarından hemde çoğunlukla sürü halinde yaşamalarından dolayı beslenmeleri hayli güçtür. Örneğin 100 başlık bür koyun keçi sürüsünde, genellikle ocak şubat aylarında ve peşpeşe doğan kuzu ve oğlaklar annelerinin yanında gezerler. Bu tarz sürülerde kalabalık içerisinde yenidoğanlar gruplanmadığı zaman hangisinin doyduğu ve süt içtiği çok zor anlaşılır.

Bu yüzden sürü içerisinde aynı gün veya hafta doğumlu kuzu ve oğlaklar gruplandırılarak beslenmeli ve sürü hiyerarşisi, kalabalıktan dolayı karışıklık olması gibi durumlar bertaraf edilerek dikkatli ve programlı bir kuzu besleme gerçekleştirilmelidir.

Bu durumda kuzu oğlak emzirme kovası kullanılarak aynı anda 3 kuzu ve oğlağın süt emmesi ve beslenmesi kontrol altına alınmış olur. Valfli olmasından dolayı süt akıtma ihtimali olmayan ve en beğenilen Kuzu Emzirme Kovası bu durumlarda büyük bir yardımcınız olabilir.

Kuzu oğlak emzirme kovası fiyatları ekonomik olup büyük küçük bütün işletmelerde tercih edilebilir. Otomatik kuzu emzirme makinesine göre fiyat avantajıda tercih sebebidir. Keçi oğlak emzirme ve kuzu süt emzirme kovası mutlaka her kullanımlan sonra temizlenmelidir.

Kuzu nasıl beslenir, Kuzu ne zaman sütten kesilir; birçok yetiştiricinin tecrübesiyle sabit olmasına rağmen bazı hatalar yapılmakta ve kuzu başlatma yemi geç verilmeye başlanmaktadır. Gruplara ayrılarak beslenen kuzularda yaklaşık 1 hafta ile 2 hafta arasında başlangıç yemi verilebilir. 3 Emzikli kova, emzikli kova çeşitleri içerisinde en beğenilen modeldir.

Ürün Özellikleri
 
  • 8 lt
  • 3 emzikli
  • Geri tepme ventili
  • Kadminyum içermez
  • Gıda kullanımına uygun
  • Temizlenmesi kolay
  • 3 lü Emzirme Kovası Kuzu ve oğlak beslemek için kullanılır
  • Askı demiri ile kolayca takılıp sökülebilir.

Benzer Ürünler