Sığır Kaldıracağı
Sığır Kaldıracağı
Sığır Kaldıracağı

Sığır Kaldıracağı

Marka : Ukal
İndirim Oranı : %13 İndirim
Fiyat : ₺1.930,11(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.678,36(KDV Dahil)

Sığır Kaldıracı 900 Kg herhangi bir şekilde yatalak duruma gelmiş, bünye direnci düşmüş, travmatik bir sebepten dolayı kalkamayan, doğum felci gibi durumlarda hayvana destek olmak için bir üründür.

Yatan inek nasıl kaldırılır sorusu ise hayvanın kalça çıkıntılarına oturtularak yanındaki kol vasıtası ile ayarlanıp herhangi dayanıklı bir ip, caraskal vd. aletle tavandan sabitlenen yatalak sığır kaldırma aleti, hayvanın tedavisinin gidişatına göre çoğu kez hayvanın kurtulmasında büyük rol oynar.

Büyükbaş hayvan kaldırma aparatı yıllardır çiftliklerde ve veteriner hekimlerin araçlarında kullanım alanı bulmuştur. Bir sığırın ortalama 500 ila 800 kg. arasında olduğu düşünülürse ve ayakta durması şartsa mutlaka hayvan kaldırma aleti kullanılmak zorunda kalınır.

Türkiye'de en çok kullanılan Sığır Kaldıracı 900 Kg lık modelidir. Veteriner hekimler tarafından kullanılması daha sağlıklı olan kaça vinci doğum felci geçiren ya da yatalak sığır türlerini ayağa kaldırmak için tercih edilmektedir.

Veteriner kalça vinci doğum felci geçirmiş veya herhangi bir nedenle yatalak sığır türlerini ayağı kaldırmak için kullanılır

Hayvan kaldırma vinci 900 kg modelinde kıskaçlar sığırın boyutlarına göre özel ayarlanabilir

900 kg'a kadar kapasite Sığır kaldırma vinci


Büyükbaş Hayvan Kaldırma Aparatı Ukal markasının bir ürünü olup Fransa menşeilidir.

Benzer Ürünler