İnek Doğum Krikosu Plastik Başlı E11
İnek Doğum Krikosu Plastik Başlı E11
İnek Doğum Krikosu Plastik Başlı E11

İnek Doğum Krikosu Plastik Başlı E11

Marka : Kerbl
İndirim Oranı : %13 İndirim
Fiyat : ₺4.544,19(KDV Dahil)
İndirimli : ₺3.951,47(KDV Dahil)

Rheitechnik markasının imal ettiği İnek Doğum Krikosu E 11 büyükbaş hayvanların doğumları sırasında buzağıdaki pozisyon bozukluklarının veteriner hekim ya da veteriner sağlık teknisyeni tarafından düzenlenmesinin arından buzağı büyüklüğü ile annenin doğum kanalının yapısına göre güç uygulayarak çekmeye yarayan ekipmandır.

Buzağı doğumlarında en çok satan inek doğum krikosu hatalı kullanıldığı zaman büyük can ve ekonomik yapılara neden olduğundan uzman kişiler tarafından uygulanarak hem annenin hem de buzağının hayatını kurtarmaya yarayan yardımıc ekipmandır.

Doğum anında yavrunun doğum pozisyonu veteriner hekim ya da veteriner sağlık teknisyeni tarafından düzeltildikten sonra buzağı ayağı ile başı inek doğum krikosuna bağlandıktan sonra küçük ve uzman hamleler ile uygulanan gücün ardından yavru kolaylıkla doğum kanalından alınır.

İnek doğum krikosu buza doğumlarında yardıma ihtiyaç duymadan kolaylıkla kullanıldığından sağlıklı bir doğum gerçekleşir. Teleskopik bir ürün olan doğum krikosu uzandığında 175 cm'e kadar çıkar. Özel dizaynı sayesinde kullanımı çok kolaydır. Ancak profesyonel olmayan kullanıcılar tarafından kullanıldığında buzağı ölümlerine neden olabilir.

Rheintechnik plastik başlı doğum krikosu farklı modellere sahip olsa da Türkiye'nin en çok kullanılan modeli İnek Doğum Krikosu E 11 düz modelidir. Çiftlik veteriner hekimleri yada serbest veteriner hekimlerin doğum çantasının vaz geçilmezi olan veteriner doğum krikosu fiyatlarıda ekonomik düzeyde olup çokça tercih edilmektedir.

Plastik tutma başına sahip olan doğum krikosu modeli aynı zamanda hafif ve pratik kullanım için ideal bir doğum ekipmanıdır. Paslanmaz çelik malzemeden üretilen inek doğum krikosu ağır işe uygun ve dayanıklı yapısı ile en çok tercih edilen doğum krikosudur.

En yüksek seviyede güvelik açısından hızlı bir şekilde bırakma özelliğine sahip olan plastik başlıklı doğum krikomuz yan açılı plastik uç destekleri sayesinde doğum anında büyükbaşınıza zarar vermemektedir. Yüksek ağırlık taşıma özelliği ile sorunsuz bir şekidle kullanım imaknı sunar. Esnek ve kolay kullanım için bprunun çevresinde döndürülebilir alüminyum kullanılarak üretilmiş kaliteli bir üründür.

İneklerin sağlıklı bir şekilde doğum yapmalarını sağlayan inek doğum krikosu fiyatı da her bütçeye uygundur. Buzağıyı eşit ve karşılıklı bir şekilde çekme imkanına sahip bu yeni tasarım ideal bir biçimde kavranır ve kesinlikle kaymaz.

Büyük ağırlıklarda bile herhangi bir sorun yaşanmadan kullanılabilir

Büyükbaş Doğum Krikosu eşit ve karşılıklı çekiş için üç kancalıdır

Rheintechnik Doğum Krikosu alüminyumdan üretilmiştir

Optimum güvenlik için hızlıca serbest bırakma kabiliyeti

Esnek kullanım için borunun çevresinde hareket ettirilebilir

Doğum Krikosu 2020 mekanizmasına sahip

180 cm, kalın duvarlı sağlam çelik boru
Benzer Ürünler