Metal Başlı Hayvan Rumen Mıknatıs Japon

Metal Başlı Hayvan Rumen Mıknatıs Japon

Marka : Diğer
İndirim Oranı : %28 İndirim
Fiyat : ₺65,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺46,50(KDV Dahil)

Rumen Mıknatısı Metal Başlı ürün büyükbaş hayvanlara yutturma sondası kullanılarak atılan metal başlı japon mıknatısı olarak bilinmektedir. Büyükbaş hayvana mıknatıs atmanın temel sebebi ruminantların beslenme sırasında gıda maddelerini çiğnemeden yutmasıdır.

Diliyle toparlayarak kopardığı otları ve diğer besin maddelerini yutan hayvanlar bazen yabancı cisimleri farketmeden yutmaktadırlar. Bu yabancı cisimler bazen mide duvarlarına batarak yakın iç organlara zarar verebilir hatta hayvanın hayatına bile maal olabilirler.


İneklere yutturulan mıknatıs yabancı metal cisimleri etrafına toparlayarak farklı bölgelere gitmesine engel olur. Hayvan mıknatısı yutturma sondası aracılığı ile yutulduktan sonra retikulüme düşerek hayat boyu oarada kalmaktadır.

Hayvanlara neden mıknatıs yutturulur; Hayvanlara mıknatıs yutturulması halinde bu yabancı cisimlerin oluşturablieceği travmalar engellenmiş olur. Büyükbaş hayvanlara mıknatıs atmak sigorta şirketleri tarafından zorunlu tutulmaktadır. Bu nedenle düveler ile ineklerde bu travmaları engellemek için tercih edilen ürün rumen mıknatısı metal başlı olmuştur.

 

1 Kutu içerisinde 15 adet Mıknatıs Mevcuttur. Yazılı olan fiyat 1 adet fiyatıdır.

 
Hayvanların, yemlerin arasında midelerine ulaşan tel, çivi gibi metallerin zararından korumak için hayvan mıknatısı yutturulur

İnek mıknatısı ekstra güçlü manyetik özelliğe sahiptir

Dayanıklı sağlam malzemeden imal edilmiştir

Metal Başlı Rumen Japon Mıknatıs hayvanın işkembesinde, hiçbir yan etkisi ve zararı olmadan, hayvanın ekonomik değeri ve üretkenliği sona erip kesime verilinceye kadar kalabilir

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR