Kafesli Mıknatıs Modelleri ve Fiyatları

Büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde kullanılan kafesli mıknatıs, genellikle rumendeki metalleri toplamak için mıknatıs sondası ile birlikte kullanılmaktadır. Hayvanlarda sindirim sistemi hastalıkları arasında önemli bir yer alan retiküloperitonitis travmatika ya da yabancı cisim sendromu, hayvanların yemlerle aldıkları sivri uçlu yabancı cisimlerin retikulum duvarına batması, periton ve çevre organları travmatize etmesine bağlı olarak şekillenen bir hastalıktır.


Yemler ile alınan ve retikuluma ulaşan yabancı cisimler, karın içi basıncın zıt etkileşimi ile karşı karşıya kalarak retikulum duvarına değişik şekillerde batar ve ilerler. Bu gibi durumlarda da mıknatıs sondası ile birlikte kafesli mıknatıs kullanılmaktadır.

 

Konservatif sağaltımda yabancı cismin ilerlemesini ve enfeksiyon oluşturmasını önlemek amacı ile kafesli mıknatıs yutturulur ya da platform ve intraperitoneal antibiotik uygulamalarına başvurulur.

 

Kafesli Rumen Mıknatıs Fiyatları

Kafesli rumen mıknatıs fiyatları değişiklik göstermekte olup fiyatlara etki eden birçok unsur bulunmaktadır. Mıknatısın boyutu, malzemelerin kalitesi ve markası kafesli rumen mıknatısı fiyatlarının değişmesine neden olmaktadır. Kafesli rumen mıknatıs modellerinin özellikleri ve ölçüleri de fiyatların değişmesinde etkili olmaktadır. Ancak kafesli rumen mıknatıs fiyatları genel olarak çok ekonomiktir. Kafesli rumen mıknatıs modelleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve ihtiyacınızı karşılayacak modelleri satın almak için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Kafesli Rumen Mıknatısı Ne İşe Yarar?

Koruyucu hekimlik anlayışını benimseyen veteriner hekimler ve hayvan sahipleri tarafından en çok talep edilen aletlerden bir tanesi de kafesli metal mıknatıs modelleridir. Kafesli mıknatıslar sayesinde, inekleriniz hastalanmadan önce önlem almanız mümkün olacaktır. Çünkü sığırlar hem çiftlik ortamında hem de doğada beslenirken çivi, tel ya da benzeri birçok metal nesneleri yutabilmektedir. Bu yutulan metaller, iç organlarda seyahat etmeye başladığında önlenemez bir şekilde hayvanların ölümüne yol açabilmektedir. Kafesli metal mıknatıs çeşitleri, ineklerin yuttukları metal nesneleri mıknatıs özelliği sayesinde çekmektedir. Çektikleri metalleri daha sonra mideye hapsederek dışkıyla birlikte atılmasını sağlayan kafesli rumen mıknatısları böylelikle metal nesnelerin iç organlara zarar vermesini ve ölümlere neden olmasını engeller. Kafesli tasarımı aynı zamanda metallerin ineklerin midesinde hareket etmesini engelleyerek rahatsızlığa sebep olmaz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR