Bandez Genel Ortam Dezenfektan 5 Lt
Bandez Genel Ortam Dezenfektan 5 Lt

Bandez Genel Dezenfektan 5 Lt

Marka : Bandırma
İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : ₺150,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺135,00(KDV Dahil)

Bandez Genel Ortam Dezenfektanı 5 lt  benzalkolyum klorür etken maddeli genel amaçlı ortam dezenfektanıdır. Dezenfektanları esas kullanım alanı insanların ve hayvanların yaşam ortamlarında bulunan gözle görünmeyen mikroskopik varlıkları yok etmektir.

Genel manada virüsler ve bakteriler gibi viral ve bakteriyel hastalık yapan mikroskobik canlılar insan sağlığını ve hayvan sağlığını tehtit etmektedirler. Başta protein olmak üzere farklı farklı yapıda olan bu varlıklar ortamda bulunma ve üreme durumlarına göre hastalık oluşturabilmektedirler. İşte bu mikroskobik canlılar direkt veya indirekt olarak insan ve hayvanlara kontamine olabilmektedirler.

Dezenfektan solüsyon etken maddeler kimyasal yapılarına göre bu bakteri ve viürlerin yapısını bozarak etkisiz hale getirmektedirler. Periyodik olarak ilaçlama motoru ile ugulanan bu antiseptik ve dezenfektanlar bakteri ve virüs popülasyonunu azaltarak hastalık yapma oranını düşürmektedir.

En iyi dezenfektan çeşitleri arasında bulunan Bandez genel ortam dezenfektanı benzalkolyum klorür içerdiğinde genel spektrumlu bir dezenfektan solüsyonu olup yüzey ve ortamlarda hatta sağım makinesi deterjanı olarakta kullanılabilmektedir. Kullanımı esnasında tek kullanımlık maske ve tek kullanımlık tulum kullanılmalıdır.


 

Bileşimi : Bandez genel ortam dezenfektanı %20 oranında benzalkolyüm klorür içeren katyonik deterjan niteliğinde karakteristik kokulu bir çözeltidir

Dezenfektan Kullanım Amacı : Tüm hayvan barınaklarında, otel, cafe, restaurant, cerrahi malzeme sanitasyonu vb. yerlerde genel amaç için kullanılır

Kullanım Oranı : Deterjan niteliğinde olduğundan 

Operasyon Alet Temizliği amacıyla 1/200

Sağım Makinalarında 1/1000

Hayvan barınaklarında, otel, cafe, restaurant vb ortamlarda 1/500 oranında normal çeşme suyu ile sulandırılarak kullanılır.

Dezenfektan Uygulama Şekli : İçeride hayvan ve insan bulunmaması koşulu ile pulverizasyon amacı ile kullanılabilir. Hayvanlar veya insanlar içeriye alınmadan 2-3 saat önce havalandırılması gerekir. Belirtilen sulandırma oranları doğrultusunda yıkama şeklindede uygulanabilir.

Genel Uyarılar : Bandez konsantre çözelti halinde (sulandırılmış halde) göze deriye ve mukozalara zarar verebilir. Uygulama esnasında mutlaka koruyucu iş güvenliği malzemeleri kullanılmalıdır. BUlaşması durumunda mutlaka 10 - 15 dakika süreyle yıkanmalıdır. Göze bulaşması durumunda doktora başvurulmalıdır.

Ticari Şekli : 1 Litre Yüzey dezenfektanı ve Dezenfektan 5 lt şeklinde plastik ambajlarda sunulmuştur.