Bandez Genel Dezenfektan 5 Lt
Bandez Genel Dezenfektan 5 Lt

Bandez Genel Dezenfektan 5 Lt

Marka : Bandırma
İndirim Oranı : %22 İndirim
Fiyat : ₺244,39(KDV Dahil)
İndirimli : ₺191,26(KDV Dahil)

Bandez genel ortam dezenfektanı 5 litre benzalkolyum klorür etken madde içeren ve genel amaçlı ortam temizleme dezenfektanıdır. Dezenfektanların asıl kullanım alanı insanların ve hayvanların yaşam alanlarında yer alan ve gözle görülmeyen mikroskobik varlıkları yok etmektir.

Genel olarak virüsler ve bakteriler gibi viral ve bakteriyel hastalıklara neden olan mikroskobik canlılar insanların ve hayvanların sağlıklarını tehdit etmektedirler. Başta protein olmak üzere farklı yapılara sahip olan varlıklar ortamda bulunma ve üreme durumlarına göre hastalık oluşturmaktadır.

Bu tür mikroskobik canlılar direkt ya da indirekt olarak insan ve hayvanlarda kontamine olabilirler. Bakteri ve virüslerin yapılarını bozarak etkisiz hale getiren dezenfektan solüsyon çeşitleri periyodik olarak ilaçlama motoru yardımı ile uygulanmakta bakteri ve virüs popülasyonunu azaltarak hastalık yapma oranını düşürmektedir.

En çok kullanılan dezenfektan çeşitleri arasında olan Bandez genel ortam dezenfektanı, benzalkolyum klorür içerdiği için genel septumlu bir dezenfektan solüsyonu olarak yüzey ve alanlarda hatta sağım makinelerinde deterjan olarak da kullanılmaktadır. Kullanım sırasında tek kullanımlık maske ile tek kullanımlık tulum kullanılması sağlık açısından önemlidir.

Bileşimi : Bandez genel ortam dezenfektanı %20 oranında benzalkolyüm klorür içeren katyonik deterjan niteliğinde karakteristik kokulu bir çözeltidir

Dezenfektan Kullanım Amacı : Tüm hayvan barınaklarında, otel, cafe, restaurant, cerrahi malzeme sanitasyonu vb. yerlerde genel amaç için kullanılır

Kullanım Oranı : Deterjan niteliğinde olduğundan 

Operasyon Alet Temizliği amacıyla 1/200

Sağım Makinalarında 1/1000

Hayvan barınaklarında, otel, cafe, restaurant vb ortamlarda 1/500 oranında normal çeşme suyu ile sulandırılarak kullanılır.

Dezenfektan Uygulama Şekli : İçeride hayvan ve insan bulunmaması koşulu ile pulverizasyon amacı ile kullanılabilir. Hayvanlar veya insanlar içeriye alınmadan 2-3 saat önce havalandırılması gerekir. Belirtilen sulandırma oranları doğrultusunda yıkama şeklindede uygulanabilir.

Genel Uyarılar : Bandez konsantre çözelti halinde (sulandırılmış halde) göze deriye ve mukozalara zarar verebilir. Uygulama esnasında mutlaka koruyucu iş güvenliği malzemeleri kullanılmalıdır. BUlaşması durumunda mutlaka 10 - 15 dakika süreyle yıkanmalıdır. Göze bulaşması durumunda doktora başvurulmalıdır.

Ticari Şekli : 1 Litre Yüzey dezenfektanı ve Dezenfektan 5 lt şeklinde plastik ambajlarda sunulmuştur.
Benzer Ürünler