Antrac 212 B2 GX Şanzımanlı Benzinli Çapa Makinesi
Antrac 212 B2 GX Şanzımanlı Benzinli Çapa Makinesi
Antrac 212 B2 GX Şanzımanlı Benzinli 7 Beygir Çapa Makinesi
Antrac 212 B2 GX Şanzımanlı Benzinli Yerli Çapa Makinesi

Antrac 212 B2 GX Şanzımanlı Benzinli Çapa Makinesi

Marka : Antrac

Antrac 212 B2 GX şanzımanlı benzinli çapa makinesi Anadolu motor grubunun 7 beygirlik motoru ile düşük yakıt tüketimi konusunda fark yaratan bir üyesi olarak bilinmektedir.

Çapa makinesi seçimi yaparken ana kriterlerden biri haline gelen beygir gücünü Anadolu motorun yerli ürününde 7 HP olarak görülmektedir. Daha çok güç üreterek zorlu toprakları dahi kolaylıkla işlemenize olanak sağlayan bir ürün olma özelliği taşımaktadır.

Türkiye genelinde yaygın garanti ve servis ağına sahip olan Honda çapa motoru tamir işlemi gerektiğinde ise yedek parça temininde sorun yaşanmamaktadır. Uzun yıllar kullanacağınız bir çapa motoru için hiç bozulmasa dahi tamiri ve servis imkanı için yedek parça imkanına sahip üründür.

Çapa makinesi çalıştırma ipi çekilerek motora ilk gücü vermiş olacaksınız. Uzun süredir benzinli çapa makinesi çalışmıyorsa başlamadan önce yapmanız gerekenler arasında ilk olarak motor yağı, şanzıman yağı bağlantı kabloları, marş ipi ya da bujilerin durumları kontrol edilmelidir.

Çapa motorunu ilk çalıştırmak için gerekli olan ön kontroller yapılmadan güç vermemeniz gerekir. Mil ve mafsalların durumu kesinlikle kontrol edilmeli çapa makinesi kullanma kılavuzu kesinlikle okunmalı ve gerekli olan önergeler izlenmelidir.

Çoğunlukla toprak kaldırma işleminde kullanılan şanzımanlı benzinli çapa makinesi benzinli motor tipi ile aynı zamanda toprağı tesviye etmek gübre gibi katkıları toprağa entegre etmek amacı ile kullanılır.

34 cm çapında doğrama bıçakları, 75 mm 350 mm derinlikte çalışan çapa makinesi ileri ve geri vites ile manevra kabiliyetine sahip bir üründür. Ayrıca çapa bıçaklarının arka kısmında bulunan kapakları sayesinde kullanıcılar güvenli bir çalışma ortamına sahip olabilirler.

Bunun nedeni ise taşlı arazilerde ya da kök yapısına sahip arazilerde özellikle bahçe çapalama esnasında kullanıcıya uçan taşlardan ve köklerden korunma imkanı sunmaktadır.

Ürün Özellikleri:

Yerli üretim ve yeni tasarım olan Antrac 212 B2 GX Şanzımanlı Benzinli Çapa Makinesi GX şanzımanı ile Türk malı çapa makineleri arasında fark yaratan bir üründür.

Motor Tipi:
ANT 212 B2 Benzinli

Güç (BG): 7 Beygir Çapa Makinası

Soğutma sistemi: Cebri Hava

Hava Filtresi: Yağ Banyolu

Yakıt Depo Kapasitesi (lt): 3,6

Yakıt Tüketimi (gr BG-saat): 2902

Çalıştırma Sistemi: İlk hareket mekanizması

Debriyaj: Yağlı Tip

Güç Çıkış: Motor devri ile aynı şanzımandan bağımsız, saat yönü tersine (Maks. 3.600 d/ dk)

Güç Aktarması: Honda Çapa Motoru güç aktarımını 2 İleri + 1 Geri GX Şanzıman  seçeneği ile sunmuştur.

Ağırlığı (kg): Antrak Çapa Makinesi aaağaırlığı 85 (çapa ile) 88 (tekerlekler ile)

Makine Ölçüleri (Y x U x G) (mm): 750 min / 1.150 maks. x 1.440 x 690 min. / 930 maks.

Çalışma Genişliği (mm): 690 min. / 930 maks